„AD Baltic“ remiama komanda ralyje savo klasėje – pirma

2019-06-17
„AD Baltic“ remiama komanda žurnalistų ralyje „Viada Press Rally 2019“ užėmė 1-ąją vietą automobilių su varikliais iki 1 600 cm3 klasėje. Absoliučioje įskaitoje tarp 27 dalyvių ši pergalė užtikrino komandai 8-tąją vietą.

Savo asmeniniu šeimos automobiliu „Suzuki Swift“ (2005 m.) važiavęs žurnalistas Adomas Grinius kartu su tėčiu Mindaugu džiūgauja, kad pavyko aplenkti estų komandą. Mat 5 sekundžių pranašumas ir užtikrino vietą dešimtuke absoliučioje įskaitoje.

„Rezultatas pranoko mūsų pačių lūkesčius, o profesionalų pagalba ruošiantis raliui ne tik leido jaustis ramiai, bet ir sutaupyti. Tai „ne pirmos jaunystės“, paprastas šeimos automobilis, su šlubuojančia sankaba. Ruošiantis varžyboms galvojome, kad reikės ją būtinai keisti nauja, tačiau „Kemi“ specialistai patarė tiesiog pakeisti hidraulinį skystį ir problema buvo išspręsta“, – rezultatais džiaugiasi M. Grinius.

Antroje vietoje „Iki 1600“ klasėje užėmė estai Karlas Eduardas Salumae bei Markusas Maevali vairavę „Toyota Paseo“. Trečią vietą šioje klasėje užėmė Ilona Steponėnė su Juste Šataite, lenktyniavusios „Mazda2“ automobiliu.

24-tą kartą organizuojamo ralio dalyviai turėjo įveikti 23 greičio ruožus esančius neeilinėse vietose Lietuvos ir Latvijos pajūryje. Per dvi dienas „Viada Press Rally 2019“ dalyviai įveikė 300 km. Iš viso ralyje varžėsi net 75 ekipažai, iš kurių 27 „Viada Press Rally 2019” žurnalistų įskaitos dalyviai, o likę – VIP ir antikvarinių automobilių vairuotojai, kurie varžėsi atskirose įskaitose. Varžybas vainikavo slalomas.

Ralyje netrūko ir išskirtinumų – greičiausiųjų dešimtuką sudarė japoniški automobiliai, tarp kurių buvo tik vienas korėjietiškas. Taip pat pirmą kartą ralio istorijoje startavo elektromobilis. Tiesa, šiam, daug dėmesio sulaukusiam automobiliui, iki pergalės pritrūko 27 sekundžių.