Daugiafunkcinis dyzelinio kuro priedas

2013-10-07
Daugiafunkcinis dyzelinio kuro priedas
CASTROL TDA

Castrol TDA yra daugiafunkcinis dyzelinio kuro priedas. Jis naudojamas visais metų laikais esant degalų ir priedo tūrio santykiui 1:1000. Priedas skirtas visoms dyzelinėms transporto priemonėms su turbopripūtimu arba be jo, t. y. visų konstrukcijų lengviesiems automobiliams (įskaitant su Common Rail ir Pumpe Duse degalų tiekimo sistemomis), sunkvežimiams, autobusams, traktoriams ir stacionariesiems dyzeliniams varikliams.

 

•      Atsparumas detonacijai (cetaninis skaičius) – tai rodiklis, kuris turi įtakos dyzelinių degalų užsiliepsnojimo ir degimo variklio degimo kameroje režimui ir, kaip pasekmė, jis tiesiogiai veikia variklio darbo tolygumą ir triukšmingumą, jo galingumo parametrus ir dūmingumą. Manoma, kad priklausomai nuo sezono optimalus cetaninis skaičius yra nuo 40 iki 50. Cetaninis skaičius reguliuojamas kuro gamybos procese taikant specialias technologijas. Per didelis arba per mažas cetaninis skaičius daro neigiamą įtaką dyzelinio variklio darbui. Castrol TDA neturi įtakos cetaniniam skaičiui.

 

•      Klampa ir tankis lemia variklyje vykstančius garavimo ir mišinio gavimo procesus. Castrol TDA, kuris sudaro vieną dešimtąją degalų tūrio procento, skirtingai nei daugelio kitų konkurentų priedai, neturi reikšmingos įtakos klampai ir degalų tankiui. Taigi, gamykloje nustatyti klampos ir tankio parametrai išlieka pastovūs. Degalų tiekimo sistema veikia normaliu apskaičiuotu režimu.

 

•      Žematemperatūres savybes apibūdina tokie rodikliai, kaip drumstimosi temperatūra, ribinė filtruojamumo temperatūra ir stingimo temperatūra. Atrodytų, kad vasariniams dyzeliniams degalams šie parametrai nėra tokie svarbūs, nes pagal specifikacijas jų stingimo temperatūra yra ne aukštesnė kaip minus 10 °C, o drumstimosi temperatūra – minus 5 °C. Bet turbūt kiekvienas, kuris eksploatavo automobilį su dyzeliniu varikliu žiemą, patyrė, kad pakankamai dažnai vasarinio dyzelino atsargos parduodamos iki vėlyvo rudens, kai naktį temperatūra gali nukristi iki neigiamos temperatūros. Variklio paleidimas tampa sunkia užduotimi. Reglamentuojama žieminio dyzelino stingimo temperatūra ne aukštesnė kaip minus 35 °C ir drumstimosi temperatūra – minus 25 °C, todėl paprastai tokius degalus galima naudoti vidutinio klimato juostoje. Castrol TDA turi stiprias temperatūros mažinimo savybes, t. y naudojant jo rekomenduojama kiekį žymiai pagerėja degalų žematemperatūrės savybės. Pridėjus šio priedo į vasarinį dyzeliną, tokių degalų filtruojamumas išlieka iki minus 20 °C, dalinis filtruojamumas – iki minus 30 °C Pridėjus jo į žieminį dyzeliną galima pasiekti dar geresnių rezultatų. Castrol TDA naudojimas mūsų sąlygomis šaltuoju metų laiku yra visiškai pagrįstas.

 

•      Cheminis stabilumas yra dyzelinių degalų geba atsispirti oksidacijos procesams laikymo metu. Jei transporto priemonės ilgą laiką stovi su pilnu kuro baku, kuras oksiduojasi ir ant dugno susidaro nuosėdos, kurios daro neigiamą įtaką variklio veikimui. Ypač sparčiai oksidacijos procesas vyksta esant kai kuriems metalams, kurie naudojami gaminant degalų įrangą. Būtent šioje įrangoje degalai oksiduojasi dar greičiau. Castrol TDA turi antioksidacinių savybių, stabilizuoja degalus ir užtikrina jo ilgalaikio laikymo sąlygas.

 

•      Korozinis aktyvumas būdingas sieros junginių turintiems dyzeliniams degalams. Castrol TDA yra korozijos inhibitorius ir iš dalies silpnina neigiamą sieros junginių poveikį.

 

•      Apsaugos nuo dilimo savybes. Dyzeliniai degalai yra kuro įrangos judamųjų dalių, stūmoklinių siurblių sąlyčio paviršių, adatinių vožtuvų, kaiščių ir kitų dalių tepimo priemonė. Dyzelinių degalų tepimo savybės yra daug blogesnės palyginti su alyvomis, nes yra daug mažesnė juose esančių paviršinio aktyvumo medžiagų koncentracija ir klampa. Siekiant pagerinti dyzelino tepamumą, reikia naudoti specialius apsaugos nuo dilimo priedus. Castrol TDA turi geras apsaugos nuo dilimo savybes ir visiškai kompensuoja standartinių degalų nepakankamą tepamumą. Reguliariai naudojant Castrol TDA galima žymiai padidinti kuro įrangos eksploatavimo trukmę ir sutaupyti daug lėšų jos remontui.

 

Reguliariai naudojant rekomenduojamą Castrol TDA kiekį, jo įsigijimo sąnaudos sudarytų mažiau nei 2 % sąnaudų degalams. Sumos, reikalingos kuro sistemų remontui, yra visiškai kitos eilės, be to, naudojant Castrol TDA šaltuoju metų laiku yra didesnė tikimybė lengvai užvesti variklį.

Taip pat susipažinkite: